Chcemy podziękować naszym partnerom i patronom za współpracę i nieocenioną pomoc!
Bez Was ten projekt nie byłby możliwy do zrealizowania!
Ewa Kolbusz
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pedagog oraz terapeuta pedagogiczny Od 7 lat związana ze Szkołą Podstawową nr 4 w Rydułtowach. O swoje pracy mówi: ”Moja praca jest moją pasją, która pomaga mi się stale rozwijać i odkrywać siebie”.
Uwielbia pracować z dziećmi. Jest nauczycielem kreatywnym, pełnym pasji, energii i dobrego humoru. Jej celem jest odkrywanie talentów u dzieci, motywowanie ich do działania, ciągły rozwój uczniów i siebie. Swoich podopiecznych uczy empatii, wrażliwości na krzywdę innych oraz otwartości na wszystko co nowe i inne. Z Panią Ewą nigdy nie ma nudy. Stale podnosi swoje kwalifikacje. Jest ambasadorem Uniwersytetu Dzieci i Wiosny Edukacji.
Jestem człowiekiem czynu, nie lubi błyszczeć, być na świeczniku. Jej zdaniem błyszczeć powinny dzieci i ich projekty. Dla Pani Ewy nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania.
Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dorosłych dzieci. W wolnych chwilach słucha muzyki oraz czyta książki.
Adriana Piwońska
jest bibliotekarką w Szkole Podstawowej nr 4 w Rydułtowach oraz Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie. Uwielbia swoją pracę. Bardzo cieszy ją fakt, że uczniowie chętnie sięgają nie tylko po lektury, ale czytają również bajeczki, powieści przygodowe i fantastykę.
Książki dla Pani Ady to odskocznia od szarej rzeczywistości i lekarstwo na stres. Podobnie jak bieganie ultra - to jej druga pasja, bez której już nie wyobraża sobie życia.
Poza tym działa na rzecz lokalnej społeczności w Kole Gospodyń Wiejskich w Podbuczu „Fajne Babeczki”, z którym realizuje ciekawe projekty,
Prywatnie jest szczęśliwą matką trzech wspaniałych chłopaków i posiadaczką chomika.
Katarzyna Żurkowska
mieszkanka Rydułtów, od 19 lat pracuje w Bibliotece Publicznej Miasta Rydułtowy im. Henryka Mikołaja Góreckiego, a od 3 lat pełni funkcję dyrektora. Rydułtowska biblioteka to wspaniali ludzie tam pracujący, cudowny, kreatywny zespół bez którego nie byłoby wyjątkowej atmosfery, akcji, wydarzeń. Dzięki staraniom Pani Katarzyny oraz całego zespołu Rydułtowska książnica to małe centrum kultury! Pani Katarzyna pięknie mówi o swojej pracy: „Współczesna biblioteka to już nie tylko wypożyczanie książek, ale też szereg atrakcji. W naszej bibliotece nikt się nie nudzi. Nasze atrakcje to:
- dla najmłodszych organizujemy zajęcia grup zabawowych (są to zajęcia dedykowane dla dzieci od 0-3 lat, głównie opierają się na zajęciach sensorycznych);
- dla przedszkolaków odbywają się autorskie akcje czytelnicze, festyny;
- dla uczniów realizujemy warsztaty i lekcje biblioteczne;
- osoby dorosłe zapraszamy na spotkania autorskie, projekty, kółka zainteresowań.
Wszystkie akcje i inicjatywy zawsze organizujemy z myślą o naszych czytelnikach, przyjaciołach. Bez nich nie byłoby NAS!!!”
Pani Katarzyna uwielbiam czytać książki, głownie kryminały, układać puzzle i spędzać czas z synem.
Patrycja Karykowska
aka𝐁𝐢𝐛𝐥𝐢𝐨𝐏𝐚𝐭𝐢𝐤𝐚 (BiblioPatikaa) – z wykształcenia nauczycielka–bibliotekarka, biblioterapeutka i dziennikarka, z powołania animatorka kulturalna, z potrzeby serca - artystka. Od 16 lat współtwórczyni Biblioteki Szkolnej „U Sowy Poczytajki” w Szkole Podstawowej nr 27 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kielcach – miejsca pełnego pasji, pozytywnego klimatu i książkowej magii. Popularyzatorka czytelnictwa oraz edukacji poprzez zabawę, barwnymi muralami - tworzonymi przy wsparciu społeczności szkolnej - dodająca przytulności szkolnym przestrzeniom. Laureatka Złotego BohaterONa im. Powstańców Warszawskich z 2023 roku, Finalistka Konkursu „Nauczyciel Roku 2023” organizowanego przez Redakcję „Głosu Nauczycielskiego”, „Nauczycielka na Medal 2022” w mieście Kielce w Plebiscycie Edukacyjnym Redakcji „Echa Dnia”. Wyróżniona w II edycji Nagrody im. Janusza Korczaka w 2023 roku oraz dwukrotnie Wyróżniona w Konkursie „Świętokrzyski Bibliotekarz Roku”. Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w 2021 i 2023 roku. W 2024 roku została uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej, otrzymała również „Małego Zwyrtałę” - Wyróżnienie w Konkursie „Zwyrtała” podczas Rabka Festival 2024. Ambasadorka Fundacji „Kosmos dla Dziewczynek” oraz Ogólnopolskiego Projektu „Książka o każdej porze roku”.
Prywatnie mól książkowy rozmiłowany w literaturze fantasy, fanka cosplayu literackiego i historycznego, spadkobierczyni rodzinnej - rozbudowywanej od 4 pokoleń - kolekcji słoniowych figurek słoni.
dr Mariusz Gogól
biolog, doktor nauk biologicznych w zakresie biochemii. Popularyzator nauki i trener komunikacji naukowej. Obecnie można go zobaczyć na kanale:
-"Nauka. To lubię" Tomasza Rożka,
-"Copernicus", prowadzonym przez Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ.
Ponadto pisze teksty, prowadzi wykłady popularnonaukowe oraz uczy, jak popularyzować i komunikować naukę.
Marcin Michalik
nauczyciel dyplomowany języka polskiego. Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego, terapeuta pedagogiczny, logopeda, trener szybkiego czytania. Pracuje w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu. Miłośnik kreatywności i wszelkich zmian w edukacji. Zafascynowany ocenianiem kształtującym, myśleniem wizualnym, neurodydaktyką i nowoczesnymi technologiami. Działa w internetowej społeczności Polonistów z pasją, Microsoftu, Wakeleta, Planu Daltońskiego. Konsultant Fundacji Plan daltonski, ambasador aplikacji Wakelet Polska, Wiosny Edukacji i Fundacji Kosmos dla Dziewczynek, nauczyciel innowator Microsoft Innovative Educator Expert oraz Microsoft Innovative Eduacator Master Trainer.
Najbardziej ceni sobie zdobywanie wiedzy od innych i dzielenie się nią. Uczestnik i prelegent wielu projektów edukacyjnych, konferencji i akcji. Prowadzi webinary na temat: ,,Odwrócona lekcja w praktyce”, ,,Matematycznie na języku polskim”, ,,Filary Planu Daltońskiego na lekcji”, szkolenia z wykorzystania różnorodnych aplikacji, metod aktywizujących. Pisze scenariusze lekcji w Wakelecie. Autor kursu online: ,,Jak pomóc uczniowi wejść w czwartą klasę”. Czyta , pisze , dużo słucha i uwielbia jeździć na rowerze.
dr n. med. Magdalena Kryger
to niezwykła lekarka, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Obecnie pomaga małym i większym pacjentom pracując z pełnym oddaniem w Klinice Pediatrii Hematologii i Onkologii Uniwersyteckie Centrum Klinicznego w Gdańsku. Autorka licznych publikacji naukowych.
Jej misją jest edukacja. Edukując pomaga rodzicom oswajać dzieci z chorobami i niepełnosprawnościami. Autorka bajek medycznych dla dzieci: „Wróżka Zuzia i cudowne dzieci” oraz „Wróżka Zuzia i cudowny chłopiec” - znacie je z poprzedniej edycji naszego projektu. Pani Magda ma kanał na YT z bajkami edukacyjnymi dla dzieci i filmami dla rodziców. Prowadzi również stronę edukacyjną.
Fot. Dariusz Gdaniec
Karolina Rzodkiewicz
z wykształcenia psycholog, pedagog specjalny, tyflopedagog, surdopedagog, terapeuta dzieci. Trener „Uważność w edukacji Kosmos i Kajo” oraz nauczycielka „Akademia Mindfulness dla Młodzieży”. Ukończyła studia podyplomowe Suicydologia: teoretyczna i praktyczna wiedza z zakresu profilaktyki samobójstw organizowane przez Polskie Towarzystwo Suicydologiczne. Ambasadorka Kampanii Edukacyjnej „Błędy Kształcą”. Patronka 3 Ogólnopolskiego Tygodnia Uważności w szkole i przedszkolu. Prowadzi warsztaty oparte o uważność w grupach oraz indywidualnie w gabinecie. Elementy uważności wykorzystuje w szkole, terapii indywidualnej oraz warsztatach plenerowych. Specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą neuroróżnorodną. Zaraża dzieci i młodzież uważnością, aby pomóc im zrozumieć własne potrzeby, zniwelować stres oraz budować odporność psychiczną.
W codziennej pracy w szkole dba o relacje z uczniami, zauważa i ich mocne strony i pracuje nad trudnościami. Najważniejsze jest dla niej przekazanie uczniom, że są ważni i wyjątkowi, tacy jacy są. Stara się pomóc im zrozumieć, że warto jest żyć. Stale się dokształca i poszerza swoją wiedzę, aby lepiej wspierać dzieci i młodzież. Współpracuje z wydawnictwami m.in. „Mamania”, „Jedność”, „Wydawnictwo Kropka” „Wydawnictwo Naukowe PWN”, „Wydawnictwo Sensus” opisując wartościowe publikacje. Prowadzi aktywnie stronę dzieląc się swoimi pomysłami na pracę z dziećmi i młodzieżą. Pasjonatka literatury dla dzieci, gier planszowych oraz wartościowych pomocy terapeutycznych. Miłośniczka lasoterapii i kart metaforycznych. Najlepiej odpoczywa na łonie natury głęboko oddychając i zauważając okruchy szczęścia wokół siebie.